UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE ZAREJESTROWANE KONTA NA NASZYM FORUM, MUSZĄ ZOSTAĆ AKTYWOWANE PRZEZ ADMINISTRATORA.
STARAMY SIĘ TO ROBIĆ KILKA RAZY DZIENNIE, ALE MAKSYMALNY CZAS AKTYWACJI KONTA TO 24h.
NIE MA POTRZEBY REJESTROWANIA SIĘ PO KILKA RAZY. PROSIMY O CIERPLIWOŚĆ!


ZAPRASZAMY WSZYSTKICH, KTÓRZY ADOPTOWALI PSA Z SDB DO NOWEJ GRUPY NA FB: https://www.facebook.com/groups/AdopcjeSDB

Najważniejsze kroki w procesie adopcyjnym

Najważniejsze kroki w procesie adopcyjnym.
ODPOWIEDZ
Ola

Najważniejsze kroki w procesie adopcyjnym

Post autor: Ola » 11 lis 2017, 12:41

ABC adopcji

Adopcja to odpowiedzialność za psie życie.

Adopcja psa to duża odpowiedzialność, dlatego ważne jest, by decyzja o przygarnięciu do siebie nowego zwierzęcia nie była podejmowana pod wpływem chwili czy mody na daną rasę, lecz była wyborem poważnym i przemyślanym - pamiętaj, że Twój czworonożny przyjaciel spędzi razem z Tobą kilka/kilkanaście najbliższych lat. Podobnie jak Ty będzie miał "lepsze" i "gorsze" dni, podobnie jak Ty może zachorować i wymagać opieki.
Dlatego zanim zdecydujesz się przygarnąć psiaka, powinieneś być pewien, czy wszyscy członkowie rodziny wyrażają zgodę na nowego domownika.Musisz też pamiętać, że każde zwierzę wymaga codziennego poświęcenia mu czasu i uwagi. Zastanów się, czy na pewno będzie Cię stać na utrzymanie swojego pupila, a w razie jego choroby - leczenie go. Bądź świadom tego, że psiaki, które do nas trafiają są nam nieznane. Nie znamy ich przeszłości, warunków bytowych i żywieniowych, chorób oraz zachowania. Najczęściej są to psy z pseudohodowli, które nie znają człowieka, są wyeksploatowane, wycofane, bywają agresywne, zalęknione. Oddają je również właściciele, którzy popełnili szereg błedów wychowawczych i brak czasu spowodował, ze sobie z psem nie radzą. Wyprowadzenie takiego psa " na prostą " może być trudne i czasochłonne.

Jeśli zainteresowałeś się psem, który jest pod naszą opieką, prosimy o wypełnienie ankiety przedadopcyjnej na tej stronie, która pozwoli nam ocenić Cię jako przyszłego właściciela psa. Ankieta składa się z kilkunastu pytań, na które prosimy odpowiedzieć szczerze. Zachęcamy do czynnego udziału w naszym forum, gdzie psiaki mają swoje wątki i Domy Tymczasowe szczegółowo opisują ich zachowanie, leczenie, wady i zalety. Tylko dobre poznanie zwierzaka na podstawie śledzenia jego historii opisywanej przez Dom Tymczasowy pozwoli go dopasować do Twojego trybu życia. Pamiętaj jednak, że ze względu na dobro psa Dom Tymczasowy ma pierwszeństwo w jego adopcji.

Po odesłaniu nam ankiety, umówimy się na wizytę przedadopcyjną.
Wizyta odbywa się w domu kandydata na rodzica adopcyjnego i przeprowadza ją nasz wolontariusz.
Opowie on o potrzebach psa (żywienie, profilaktyka, szkolenie, leczenie) i może zadać jeszcze kilka pytań. Wolontariusz nie jest osobą decyzyjną w sprawie adopcji psa.
Po pozytywnym rozpatrzeniu wszystkich kandydatur, przedstawiciel Stowarzyszenia Dom Buldoga skontaktuje się z wybranym przez Administrację najlepszym domem dla psiaka.
Po dopełnieniu formalności nastąpi podpisanie umowy adopcyjnej.

WAŻNE INFORMACJE

1. O adopcję mogą się ubiegać wyłącznie osoby pełnoletnie. Wydajemy psy tylko osobiście osobie zaangażowanej w adopcję, nie dajemy psów osobom trzecim, dla znajomych, na prezent.

2. Psy wydawane przez Stowarzyszenie są po zabiegu sterylizacji/kastracji . Jeśli tak nie jest z różnych względów: czasowych, zdrowotnych czy innych, nowy właściciel jest bezwzględnie zobowiązany do dokonania zabiegu. O tym będzie mówił odpowiedni zapis w umowie adopcyjnej.
Jest to bezwzględnie egzekwowane oraz kontrolowane przez Stowarzyszenie Dom Buldoga.

3.Nie wydajemy psów do kojców, budy, na łańcuch.
Opiekun przyjmuje do wiadomości, że w razie złego traktowania zwierzęcia grozi mu odpowiedzialność karna na podstawie Ustawy z dnia 21.08.1997 r. ( z późniejszymi zmianami ) o ochronie zwierząt.
Takie zaniedbanie będzie równało się z odebraniem psa.

4. Decyzja o adopcji psa oraz wyborze właściciela podejmuje wspólnie Zarząd Stowarzyszenia Dom Buldoga.
Decyzja ta nie podlega jakiejkolwiek dyskusji.

5. Wybranych kandydatów odwiedzamy w ich domach w celu poznania nowych opiekunów, oczekiwań oraz ich wiedzy na temat rasy. Pozytywnie przeprowadzona wizyta nie jest równoznaczna z tym, że pies trafi akurat do tego domu. Kierujemy się przede wszystkim dobrem psa i wybieramy najlepszy dom.

6. Adoptujący psa musi podpisać umowę adopcyjną.

7. Jeśli z jakiś nadzwyczajnych powodów pies musiałby być oddany, opiekun psa zobowiązany jest oddać go Stowarzyszeniu Dom Buldoga.

8. Nie wydajemy psów za granicę.

ODPOWIEDZ